Vyberte stránku
Skleník svépomocí

Zahrada v červenci

Ahoj, můj milý čtenáři,

jsem tu zpátky s občasníkem z naší zahrady. Tentokrát je to zahrada v červenci, který se nám pomalu chýlí ke konci. Chladné jaro je znát, rostliny které bych si normálně v tuto dobu stříhala do vázy ještě pořádně nekvetou. Letos jsem poprvé zkusila jiřiny a cínie. Taky ještě nekvetou. Ale skleník se pochlapil a už jsme měli několik super okurek, jen ty rajčata ne a ne dozrát. Roky sázení a přesazování se vyplatily. Teď už jen můžu pokleknout a vytrhávat bujný plevel, zatím má vše své místo. Jen ta verbena se rozjela a mám všude spoustu malých sazeniček. Tak ji různě rozmisťuji po zahradě a snad do příští sezóny vydrží.

Přijměte mé pozvání a pojďte nakouknout do naší zahrady.

Zahrada v červenci 2021

komentáře

20 komentáøù

 1. Marcela

  Krasny blog, krasne fotecky, jsou pekne velike, hezky se na to kouka. M.

  Odpovìdìt
  • Martina

   Milá Marci,
   z celého srdce děkuji. Mějte se prima.

   Odpovìdìt
 2. Ifka

  Pěkný blog, ráda se chodím a moc mně to baví, srdeční tzv. záležitost. Znám květiny, ale lámu si hlavu nad tu poslední květinkou na fotečce, ty jemné malé kvítky, to nevím co je, jelikož tzv. drobné kvítky miluju. Jen tak dále……

  Odpovìdìt
  • Martina

   Milá Ifko,
   to je tak milé, moc děkuji. Je to mochna, ale ne ta klasická, co roste skoro na každém rohu a je z ní hustý keřík. Toto je Mochna nepálská ‚Miss Willmott‘, trvalka s drobnými lístky a květy. Mám tři a kupodivu se jí nejvíce daří na celodenním úpalu ve velmi chudé zemi. Kupovala jsem ji v online zahradnictví Flos.

   Odpovìdìt
 3. Pavla

  Marti, krásný blog. Nádherná zahrada. Těším se na další příspěvky. Pavla

  Odpovìdìt
  • Martina

   Milá Pavlo
   děkuji za návštěvu a slibuji, že brzo další příspěvky budou. 🙂

   Odpovìdìt
 4. Dáša F.

  Marti, už jsem přišla na to, kde vkládat komentáře. Chtělo to jen víc času si nový blog prozkoumat. Zahradu máš nádherně rozkvetlou, kochám se.
  Přeji pohodvou druhou půlku prázdnin. D.

  Odpovìdìt
  • Martina

   Ahoj Dášo,
   to jsem moc ráda. Ona ta sekce komentářů ještě musí projít změnou, úprava tlačítek i jasnější upozornění, kam komentáře vkládat. Děkuji za otestování.

   Odpovìdìt
  • Martina

   Stáňo,
   moc děkuji.
   Hezké prázdniny přeji.

   Odpovìdìt
 5. Written by Tereza

  Za mě super!!! Co se mě a blogů týče, tak čím větší důraz na fotky a vizuál, tím líp! Často tomu věnuju víc pozornosti, než textu a jen na sebe nechávám dýchnout a působit tu nafocenou náladu. Hodně štěstí 🙂

  Terka

  Odpovìdìt
  • Martina

   Terez,
   tak to jsme na tom úplně stejně. Čím větší fotky, tím se víc kochám.
   Díky za návštěvu a měj se pěkně.

   Odpovìdìt
  • Martina

   Terez,
   to stejné si říkám, když vidím fotky od vás 🙂

   Odpovìdìt
 6. Hanka

  Moc povedený blog a fotky ještě hezčí:-) budu ráda opět nakukovat a těšit se na vše nové. Přeju krásný zbytek prázdnin . Valašská hospodyňka Hanka;-)

  Odpovìdìt
 7. Staňka

  Nádherně rozkvetlá zahrada na vydařených fotkách😉Jaký druh eukalyptu máte?Je to fešák.Pěkný den a těším se na další příspévek.S

  Odpovìdìt
  • Martina

   Milá Staňko,
   je to mrazuvzdorný eukalyptus gunnii Cagire AZURA. Zimu přežil, vůbec se o něj nestarám a z malé rostlinky je už pořádný keř. Pokud chcete do zahrady, musí být Azura, to je jediná odrůda co dá i naší zimu. Jen jsem ho v mrazech přikryla chvojím.

   Odpovìdìt
 8. Marcela

  Marti, prosim, co je to za tu kyticku fialovou na druhe fotce, drobne kvitky ma, nemyslim verbenu. Eukalyptus uzasny. M.

  Odpovìdìt
  • Martina

   Ahoj Marci,
   je to žluťucha nádherná. Kupovala jsem ji na online zahradnictví Flos. Doporučuji někam do vlhka, ale i přímé sluníčko. Těžká kombinace, že 🙂

   Odpovìdìt
   • Marcela

    dekuji, pisu si:-), vlhko a slunce tedy nevim a nevim:-) M.

    Odpovìdìt

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *