Ahoj všichni,

nyní bych mohla přejmenovat blog na Život na stavbě. Tam už se totiž pár týdnů nacházíme. Vše začalo vstupní chodbou a vysekáním původní elektroinstalace. Na to se plynule navázalo v technické místnosti/schodišti. A znáte to, člověk plánuje… Přechodně jsme se odstěhovali dolů a obýváme pracovnu a pokoj pro hosty. Na lezení po žebříku totiž zrovna nejsem, kdo by chtěl do ložnice lítat jako holub. Bude to jen chvilka…

Život na stavbě

Představa: Už zbývá jen vybourat a pojedeme pro schody. Realita: kus zdi se zřítil na čerpadlo a urazil trubku. Tak dáme čerpadlo nové a jede se pro schody. Aha, čerpadlo nefunguje. Užíváme si několik dní bez vody. Přichází instalatér, prý je problém v zemi. Uf, to nechceš slyšet. Na schody se dívám jen v letáku Hornbachu a mezitím v zahradě vnikal stylový vodní příkop. Jen naplnit vodou a koupit krokodýla. Zatím co příkop vznikl i v chodbě, já se snažím likvidovat prach a dát řád našemu životu ve 2+1. Poklona pro všechny, kteří zvládají život na pár metrech čtverečních, chce to fakt řád a minimalismus. Z pracovny je ložnice/obývák/pracovna a místy se mění na dětský pokoj a výběh pro našeho nového kámoše Hoaxe. Hlavně, že jídelna zabírá samostatnou místnost.

Běda ti, jak tam najdu bobek!

A zvolali jsme HEURÉKA!

Co se týče vody máme klid a je to hotový a už to nebudeme muset řešit. Vlastně je to ideální stav, když byla chodba rozdělaná. Jen mám pocit, že takové náhody se dějí nejvíc, když je potřebujete nejmíň. Jenda chodbu nyní betonuje a snad brzy dojde na schody, abychom měli spaní nahoře. Pak totiž odstartuje ta pravá rekonstrukce. Výměna elektroinstalace čeká celý spodek a po chodbě se vrhneme na kuchyň. Jakože úplně: stěny obouchat a celá podlaha pryč. Jako úplně pryč, až na hlínu. V mysli přeskakuji tuto psychicky náročnou část a už plánuji linku. Po všech alternativách a problémech zákazníků s nedodaným zbožím, kdy už třeba čekají půl rok na dodělání kuchyně, jsme se rozhodli, že si kuchyň postavíme sami. Touto možností jsme naprosto nadšeni a sice s tím ani jeden nemáme zkušenosti, ale zcela to zapadá do naší filozofie bytí a žití ve stoletém domě. Našemu nápadu nejvíce odpovídá wabi sabi styl, který sází na staré dřevo, kameninu, ratan, proutí, beton a tóny země. Schválně si zkuste na Pinterestu vyhledat wabi sabi interior, to je něco překrásného, skutečný hřejivý domov (pokud zvolíte odstíny béžové, terakotové a šedé). K tomu dřevo, hodně dřeva a máte velmi příjemný pokoj.

Vzdělávací okénko: Wabi sabi styl

Když uslyšíte „Wabi sabi nepleťte si to s pikantní japonskou omáčkou. Wabi sabi je v podstatě japonská filozofie, která oslavuje nedokonalost. Ve světě designu je to o nenuceném, zažitém vzhledu; sázka na přírodní materiály, tlumené barvy, organické vzory a tvary.
Nenajdete zde přehršel věcí charakteristických pro trend „hygge“, ani promyšlenou minimalistickou estetiku. Místo toho jde o zvětralé dřevo, opotřebovaný nábytek, pomačkané prádlo, ručně vyráběné materiály a další.

Má inspirace do budoucna:

Všechny kuchyňské fotky jsou z Pinterestu.

To by bylo a jde se betonovat.
M.